Zážitek z Mobilního planetária

Dnešní dopoledne do naší mateřské školy zavítalo Mobilní planetárium se dvěma zábavně - vzdělávacími programy: Krtci, co je to tam nahoře, který shlédli naši předškoláci. Příběh je zavedl hluboko pod zem, kde žije krtek Platón se svojí  maminkou a tátou, kam svítí Slunce jen skrz malý otvor ve skále. Krtek je velice zvídavý a přemýšlí o tom, proč Slunce do otvoru někdy svítí a někdy. Chtěl by přijít na to, jak to na Zemi funguje. V příběhu se to dozvěděl nejen krtek, ale i naše děti.
Jak Měsíc putoval ke Slunci na návštěvu byl název další pohádky, kterou si užily děti ze třídy ježků a kočiček.
Měsíc v pohádce putuje po nebeské sféře - zvěrokruhu. Zažívá při své cestě různá dobrodružství a setkává se s dvanácti znameními, které mu pomáhají najít cestu ke Slunci. Jak se na své cestě mění a jestli našel Slunce se zeptejte vašich dětí.
Omlouváme se za horší kvalitu fotek, ale i tak doufáme, že vám fotky přiblíží dnešní krásný zážitek dětí při návštěvě planetária.