Toulcův dvůr - třída žabiček

Děti ze třídy žabiček podnikly dobrodružnou výpravu  do světa mokřadů, kde je doprovázel vodník Brekule. Nakoukly pod vodní hladinu, uvařily vodním breberkám oběd a společně odhalily tajemství vodní živočišné říše. Více fotek na rajčeti.

Akce duben

Duben

4.4.

Toulcův dvůr - třída žabek, odchod 8:30 hodin

6.4.

Dravci ve školce – 10h

11.4.

Indiánskou stezkou - dopoledne v MŠ

18.4.

Toulcův dvůr - třída ježků, odcházíme 8:30 hodin

18.4.

Návštěva knihovny - žabky, dopoledne

21.4.

Den Země –   Central park žabky, ježci - dopoledne

25.4.

Návštěva knihovny - třída ježci

úřední hodiny

Tento týden (29.3.-1.4.) bude paní hospodářka ve školce v úterý 8:00 - 15:30 a ve středu 7:30 - 14:00

Velikonoční přání

Příjemné prožití velikonočních svátků, bohatou pomlázku, hodně štěstí a pohody

Vám přejí zaměstnanci mateřské školy.

velikonoce_0.jpg

Projekt Povídej - Mezi námi

Vážení rodiče,

naše mateřská škola se zapojila do projektu "Povídej" obecně prospěšné společnosti Mezi námi.
Do naší školky bude Výsledek obrázku pro mezi námi logopřicházet " čtecí babička " a číst dětem po obědě pohádku. První čtení s babičkou Maruškou již máme za sebou. Usilujeme o setkávání lidí všech generací. Chceme, aby se poznávali, měli k sobě vzájemnou úctu a společně objevovali nové.
 Chceme, aby se potkávali zejména ti nejstarší s těmi nejmladšími, aby k sobě našli cestu a objevili, jak krásné a zajímavé jsou jejich světy.
V rámci spolupráce s touto společností se děti ze třídy předškoláků budou pravidelně (přibližně 1x měsíčně) setkávat také s obyvateli  Domova seniorů ve Vršovicích

Prázdninový provoz

Vážení rodiče, prosíme o nahlášení docházky vašich dětí o letních prázdninách. Seznam mateřských škol, které zajišťují prázdninový provoz najdete v odkazu Prázdninový provoz nebo na centrální nástěnce v MŠ.  Přihlašovat děti můžete od 29.3. do 29.4. 2016 u p. učitelek ve třídách. Děkujeme.

Den plný kytiček

Přišlo jaro s trochou sluníčka a ve školce je to samá kytička.

DSCN7999.JPG DSC_0876.JPG

DSC_0881.JPG  DSC_0873.JPG

Velikonoční dílny

A takhle to vypadalo dnes odpoledne při velikonočním tvoření. Další fotografie najdete na rajčeti.

1458241723440.jpg 1458241686788.jpg

Daleká cesta čokolády

Daleká cesta čokolády je program určený pro děti mateřských škol. Naši předškoláci se tak dozvěděli, jak vzniká lahodná čokoláda, odkud pocházejí kakaovníky a na čem roste kakaový bob.

plantation_47 kopie (1).jpg  DSCN7988.JPG

Velikonoční dílny

Vážení rodiče, zveme Vás a děti 17.3. 2016 od 15:30 hodin na Velikonoční dílny. Budeme se těšit.

vel..jpg