Schůzka rodičů nově přijatých dětí

Schůzka rodičů nově přijatých dětí proběhne 15.6. 2015 od 16 hodin. Těšíme se na Vás.

Akce v měsíci květnu a červnu

5.5. Divadlo ve školce - dopoledne

7.5. Besídky pro maminky - 15:30 třída ježků, 15:45 třída koček a žabek

19.5. Olympiáda spřátelených MŠ - dopoledne v MŠ 4 Pastelky -zástupci naší školky

21.5. Focení ve školce - skupiny, od 9:15 hodin

28.5. Oslava dětského dne - odpolední akce s rodiči  od 15:30 hodin

2.6. Celodenní výlet všech tříd - odjezd v 8:30 hodin od MŠ

10.6. Rozloučení s předškoláky, zahradní slavnost - od 15:30 hodin

Besídky pro maminky

Milé maminky, babičky, zveme Vás na besídku ke Svátku matek, která se koná 7.5. 2015.
Ve třídě ježků začínáme v 15:30 hodin, třída kočiček a žabiček v 15:45 hodin. Těšíme se na Vás.

Spaní ve školce

I v letošním roce se bude konat spaní ve školce pro předškoláky, kteří odcházejí do školy.
Kdy? 4.6. 2015. Bližší informace Vám včas sdělíme.

4. den na ŠVP

Dneska se nám počasí trochu zamračilo, ale nám to nevadilo, udělali jsme si procházku po okolí, nakoupili si dárečky na památku  a pohráli si na hřišti, kde děti malovali zážitky křídou a užily si poslední pobyt na hřišti. Po výborných řízcích s bramborem jsme si odpočinuli, plnili úkoly na pokoji a seznámili se s odpoledním programem. Po odpočinku jsme si zazpívali společnou písničku, kterou jsme se naučili. Nyní se děti nechávají malovat na obličej kouzelnými barvičkami a čeká nás Karneval s diskotékou, kde budou děti soutěžit a tancovat. K večeři se dnes podávají zapečené těstoviny, na které se už moc těšíme. Večer si s dětmi rozdáme diplomy s dárky a pomaloučku si zabalíme všechny věci. Přečteme si poslední pohádku a hurá na kutě.

Informace k návratu dětí ze ŠVP

Vážení rodiče, zítra, tj. 29.4.  se vracejí děti ze školy v přírodě. Příjezd je naplánovaný na cca 13. hodinu. Děti budou odjíždět  v 11 hodin, plánuje se zastávka /asi půl hodiny/. Můžete si zavolat v průběhu cesty a paní učitelky vám upřesní příjezd. I. Kopecká

Vyhlášení soutěže - Sběr tvrdého pečiva pro koně

3. den na ŠVP

Dnes jsme se probudili do krásného slunečného dne. Nabrali jsme sílu pořádnou snídaní a vydali se na sportovní hřiště, kde děti plnily úkol do sešitu (kreslení zámku ze včerejšího výletu), kreslily křídou na cestu, poskákaly si na trampolíně, vybarvovaly omalovánky a naši fotbalisti si zahráli i pořádný fotbal.

Pochutnali jsme si na karbanátku s kaší a nyní nám děti odpočívají a už se moc těší na odpolední výlet směrem na hrad Kost, kde budeme plnit úkoly od skřítka a hledat zakopaný poklad. Tak doufáme, že ho najdeme. A protože jsme pořádní výletníci, hodně na školce v přírodě jíme, už se nemůžeme dočkat večeře, budou těstoviny s boloňskou omáčkou.

2. den ŠVP

Dnešní den nám začal sportovní olympiádou, kterou si děti moc užily a získaly krásné ceny.Po náročném výkonu nám vyhládlo a těšili jsme se na obídek - vepřové na paprice. O poledním klidu nás navštívil pan pošťák a děti na oplátku nakreslily rodičům obrázky, které jsme stihli i odeslat. V odpoledních hodinách jsme se vydali na náročnou tůru směrem na zámek Humprecht, kde děti plnily různé úkoly od skřítka a nafotily hezké fotky. Nyní si pochutnáváme na rizotu se sýrem, zeleninou a masem. Po večerní hygieně se těšíme na společnou pohádku a vyprávění zážitků z dnešního dne. A pak už ... dobrou noc. Děti jsou zdravé.

Pozdrav z Českého ráje 1. den

Děti dojely v pořádku a chystají se na oběd.

Na další fotky se můžete podívat ve fotoalbu, kde budou doplňovány po dobu pobytu dětí na školce v přírodě.

Po úspěšném příjezdu na chatu DoNi jsme se rozdělili do pokojů, vybalili jsme věci a pochutnali jsme si na výborném obědě - kuřátko s bramborem a zeleninou. Poté jsme si odpočinuli, nabrali síly a vydali se na procházku okolím, cestou jsme narazili na krásné dětské  fotbalové hřiště, kde si kluci zahráli fotbal a holčičky si pletly věnečky z kytiček. Před večeří jsme se seznámili se skřítkem z Českého  ráje a plnili první úkol do sešitu. V závěru dne pro nás paní kuchařka připravila borůvkové knedlíky s jogurtem, které dětem moc chutnaly a  chodily si přidávat. Nyní už nám děti leží v postýlkách a těší se na zítřejší program.