Mateřská škola Voráčovská 324/2

Jsme mateřská škola, která má jedinečné umístění ve vilové čtvrti uprostřed zeleně v blízkosti Kavčích hor, s dobrou dopravní dostupností, nedaleko stanice  metra „C“ Pražského povstání ve směru k vysokoškolským kolejím Na Klaudiánce.

Samotná škola se nachází v objektu vily, která svými atypicky řešenými interiéry vytváří zajímavý prostor pro naší MŠ.

Naši zaměstnanci jsou kvalifikovaní pedagogové v oboru předškolní výchovy. MŠ je trojtřídní (3-4, 4-5, 5-6 let). Zaměřujeme se na výchovu „rodinného typu“. Z tohoto vychází zaměření výchovné práce, která se blíží rodinné výchově a s rodinou jako s rovnocenným partnerem také plně spolupracujeme.

Celý provoz je přizpůsoben základním potřebám a požadavkům dětí od 3 do  6ti let – citlivému, individuálnímu, mateřskému přístupu ke každému dítěti (např.s každým slavíme jeho narozeniny). Děti jsou vedeny přirozeným způsobem k poznávání života a světa kolem nás. Na této výchově se podílí celý kolektiv školy za aktivní podpory rodičů. Zvláštní pozornost je věnována přípravě budoucích školáků kladením náročnějších požadavků vycházejících z přání a aktivit samotných dětí.

Máme vlastní školní jídelnu s vyváženou stravou.