Co bylo v šk. roce 2012/2013

Rozloučení s předškoláky - Datum 18.6. 2013 byl pro naše předškoláky dnem, kdy se s nimi rozloučili kamarádi, učitelky,ostatní zaměstnanci školky a také rodiče. Děti ze všech tříd přispěly k odpolední zábavě svým vystoupením. Pak už následovalo předávání knih předškolákům s přáním úspěšného startu do školy.Všichni se určitě těšili na občerstvení, které připravili rodiče. Všem moc děkujeme.

Celodenní výlet - Znovuobnovená část trasy nejstarší polabské řepařské drážky se stala cílem celodenního výletu. Děti se svezly vlakem taženým dieslovou lokomotivou po úzkorozchodné trati. Počasí nám přálo, nálada byla dobrá a o zábavu dětí bylo postaráno.

 Oslava dětského den - I přes nepřízeň počasí se dnešní oslava dětem vydařila. Začalo to dopoledne pohádkou. Odpoledne jsme stále vyčkávali, jestli se počasí umoudří a oslava začne na zahradě školy. Nedočkali jsme se. Dětem to ale radost nepokazilo, protože si soutěží užily v prostorách školky. Všude bylo plno smíchu a radosti. Sladkosti a zmrzlina byly pro děti tečkou za prima odpolednem.

Čtyřlístek 2013

Olympiáda MŠ - ve středu 22.5.2013 se konala Olympiáda spřátelených mateřských škol. Ze 7 škol jsme získali sedmé místo. Všechny děti si jistě užily pěkné sportovní dopoledne.

Pejsci u nás ve školce -  dnešní dopoledne  nás v naší mateřské škole navštívili pejci v rámci programu  Bezpečný pes. Děti si mohly pejsky nejen pohladit, ale dozvěděly se, jak správně se k nim chovat a mnoho užitečného.

 Dravci v mateřské škole - Dnes nás navštívil sokolník Ondřej Semecký s partnerkou. Představil nám své dravce a sovy. Popovídal nám o jejich životě, lovu, zvláštnostech i úloze v přírodě. Zážitkem bylo zapojení našich dětí do chytání dravců na rukavici. Mohli jsme si je potěžkat i pohladit. Viděli jsme výra velkého, káně lesní, puštíka obecného, sovu pálenou, orla stepního a další. Celá ukázka dětem rozšířila přírodopisný rozhled a obohatila naše ekologické cítění.

Medvídek Brumla ve školce - děti si během vyprávění medvídka Brumly osvojily pravidla bezpečného chování na ulici, jak správně přecházek vozovku, co dělat, když se jim míč zakutálí do silnice a mnoho dalším situací, které mohou řešit.

Veselá nota 2013 - je název pěvecké přehlídky, kterou již několik let pořádá MŠ V Zápolí. V letošním školním roce jsem na přehlídku poprvé přihlásila i naši mateřskou školu. Svými pěveckými výkony ji reprezentovaly předškoláci Lucka, Ela a Kryštof ze třídy ,,C". Pro děti to byla nová zkušenost a zároveň zábava. Setkaly se s kamarády z jiných mateřských škol, pohrály si s hračkami a byly odměněny hezkými dárky. Děkuji dětem i paní učitelce Šárce za zdařilou reprezentaci naší školy.

Poděkování našim malířkám, které se zúčastnily výtvarné soutěže.

 

 

Návštěva Arkád - děti ze tříd A, B se vypravily do nákupního centra Arkády Pankrác na edukativní výstavu V zajetí moře. Tato jedinečná výstava nabídla dětem pohled do různých koutů a hlubin moří a oceánů a představila jim  zdejší živou faunu. Děti si prohlédly různé druhy ryb, krabů, hvězdic, ale také  se mohly podívat na podmořské sopky nebo výzkumné ponorky. Akce se jim líbila. Fotky na rajčeti. Sluníčkový den - děti dnes přišly do školky ve žlutých tričkách a zářily jako sluníčka. Děkujeme všem maminkám za přípravu

Dlouhý, Široký a Bystrozraký - Kdo by neznal klasickou pohádku, kdy byl jednou jeden král........V trošku jiném podání se dnešní dopoledne staly děti součástí této pohádky.

Ekologický program ,,S kosími bratry za zvířátky"- Setkání s Janou si nenechaly ujít děti ze třídy B. Která zvířátka můžeme ve městě potkat, čím se asi živí? Odpovědi na otázky a ještě mnohem více si odnesly děti po dnešní akci. Zahrály si na netopýry, jako poštolky chytaly myši, ježkovi udělaly postýlku z listí a prohlédly si krmítka pro veverky. 

Jak se peče chleba - to byl název akce, které se zúčastnily nejstarší děti naší MŠ. Děti se staly malými pekaři. Nejprve se dozvěděly, z čeho se peče chleba, potom si mohly samostaně vyzkoušet malý bochníček upéci. Vlastní ochutnávky již probíhaly večer v rodinách malých pekařů.

Poprvé v galerii - Že děti ještě nebyly v galerii? To se dá rychle napravit. Děti ze třídy B se vypravily do Veletžního paláce na program s výtvarnou aktivitou: ,, Poprvé v galerii." Seznámily se s prostředím galerie, s pravidly, jak se v galerii chovat, vyjádřily svoji představivost a fantazii ve vlastních výtvarných dílech. Děti si prohlédly díla zástupců českého nebo zahraničního výtvarného umění 20. a 21. století. Akce se vydařila.

Velikonoční dílny - i přes nepřízeň počasí si rodiče s dětmi užili dnešní odpoledne. Společně si vyrobili velikonoční dekorace, které si odnesli do svých domovů. Fotky jsou k vidění na Rajčeti.

Březnové divadýlko - do školky k nám zavítalo divadýlko, které zpříjemnilo dětem březnové dopoledne. Budeme se těšit na další pohádky.

Karneval -  Děti ze školky se proměnily v pohádkové i nepohádkové bytosti. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá, dnes jsme měli karneval. Děti soutěžily, společně si zatancovaly a proběhla přehlídka masek. Den se nám vydařil

V úterý ráno se nám děti ze školky proměnily v různé pohádkové i nepohádkové bytosti. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá, ve školce jsme měli karneval! Už ráno děti přivítali paní učitelky převlečené do kostýmu kočičky a myšičky. Do svačinky jsme svým kamarádům ukazovali naše krásné kostýmy a po svačince hurá do sálu na pravý karneval! Při zvuku taneční hudby jsme všem ukázali naše masky- mezi princeznami se nám tu objevila třeba Červená Karkulka, Šmoulinka, Víla Amálka, krásná komtesa a loupežnice. I kluci si přišli na své- měli jsme tu plno rytířů, Spierdamenů. hasičů, indiána, policistu, ale také piráty. Během karnevalu, probíhaly soutěže, při kterých mohl každý vyhrát nějaký ten bonbónek- tančili jsme s balónky mezi čely, jedli bez pomoci rukou, přenášeli jsme korálky po vyznačené dráze, ale hlavně jsme se radovali a pořádně tancovali!

Více zde: http://www.zsamsbohdalice.cz/news/karneval-ve-skolce/

 

V úterý ráno se nám děti ze školky proměnily v různé pohádkové i nepohádkové bytosti. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá, ve školce jsme měli karneval! Už ráno děti přivítali paní učitelky převlečené do kostýmu kočičky a myšičky. Do svačinky jsme svým kamarádům ukazovali naše krásné kostýmy a po svačince hurá do sálu na pravý karneval! Při zvuku taneční hudby jsme všem ukázali naše masky- mezi princeznami se nám tu objevila třeba Červená Karkulka, Šmoulinka, Víla Amálka, krásná komtesa a loupežnice. I kluci si přišli na své- měli jsme tu plno rytířů, Spierdamenů. hasičů, indiána, policistu, ale také piráty. Během karnevalu, probíhaly soutěže, při kterých mohl každý vyhrát nějaký ten bonbónek- tančili jsme s balónky mezi čely, jedli bez pomoci rukou, přenášeli jsme korálky po vyznačené dráze, ale hlavně jsme se radovali a pořádně tancovali!

Více zde: http://www.zsamsbohdalice.cz/news/karneval-ve-skolce/

Návštěva knihovny třída B - Děti navštívily knihovnu na Pankráci, kde měly možnost samostatně si vybrat knihy, které je zaujaly a prohlédnout si je. Děti se naučily, jak správně zacházet s knihou, poslechly si pohádku, kterou jim přečetla příjemná a zkušená paní knihovnice.

Srdíčkový den - Dnešní den jsme si společně s dětmi připomněli, že srdce nám bije nejen pro život, ale je v něm   místo pro lásku a mít rád.

Pohádka - Příběh pejska Kubíka - že pejsci do školky nepatří ? Dnes tomu bylo trochu jinak. Pejsek Kubík přišel za dětmi do školky, kde jim vyprávěl svůj příběh.

Divadlo Lala ve školce - ,,Vánoční punč " byl název divadelního představení, které si užívaly děti dnešní dopoledne.

Vánoční posezení - Dnešní odpoledne jsme všichni alespoń na chvíli zapomněli na předvánoční  nákupy a pečení cukroví. K vánoční atmosféře přispěly děti svým vystoupením. S novými dárky si hráli malí i velcí.

Škola nanečisto - Naši předškoláci navštívili Základní školu Nedvědovo náměstí, kde se mohli podívat, jak vypadá výuka jejich jen o trošku starších kamarádů prvňáčků.

Mikulášská nadílka - Ani letos nechyběl ve školce Mikuláš s čertem a andělem. Děti byly odměněny balíčkem plným sladkostí.

Malujeme čerty na zeď - Dnešní odpoledne si děti nakreslily svého čerta nebo čertici. Nechyběli ani rodiče,kteří se rovněž zapojili do kreslení. Výtvarná díla nám vyzdobila celou školku.

Kouzlení s Čáryfukem - Magie, kouzla a upřené zraky dětí jsme mohli vidět 20.11. dopoledne v naší mateřské škole. Stále usměvavý kouzelník Čáryfuk překvapoval jedním kouzlem za druhým. Ochutnávku Vám nabízíme ve fotoalbu.

Setkání s Afrikou - Dnešní dopoledne bylo trochu netradiční. Děti se na chvíli zaletěly podívat do Afriky, dozvěděly se nové a zajímavé poznatky z tohoto kontinentu, nechyběly ani otázky a odpovědi, tančilo se a hrálo na bubny. 

Světélkování a oslava Hallowenu - Zahrada školy se rozzářila lampióny a dýňovými strašidly, děti se na chvíli proměnily v ježibaby, kouzelníky a jiné pohádkové bytosti. Za doprovodu rodičů a světýlek se vypravily na krátkou procházku do okolí mateřské školy. Po návratu na všechny čekalo překvapení v podobě ohňostroje.

Výstava hadů - Děti ze třídy B se vypravily do OC Arkády, kde si prohlédly nejrůznější druhy hadů a plazů.

Jablíčkový den - Celoškolkový projekt byl ve znamení barev a vůní. Děti se na chvilku proměnily prostřednictvím barevných triček v jablíčka. Společně s p. učitelkami vytvořily krásné obrázky, zasoutěžily si a mohly ochutnat nejen šťavnatá jablka, ale i koláče, štrůdly a jiné dobroty, které upekly některé maminky. Za to jim moc děkujeme.

Dechové trio - Děti se prostřednictvím hudební pohádky seznámily s různými hudebními nástroji, jejich zvuky a na chvíli se přenesly do koncertní síně.

Návštěvě horolozecké stěny - Děti ze třídy C se na chvíly staly malými horolezci a mohly si tak vyzkoušet svoji odvahu a zručnost na horolezecké stěně v Hobby centru.

 Exkurze u hasičů - Nejstarší děti se seznámily s náročnou prací hasičů a prohlédly si jejich techniku. Zároveň se dozvěděly, jak se správně chovat a předcházet nebezpečným situacím

Návštěva skláře

Sklář

Začátek školního roku si děti zpříjemnily pohádkou z repertoáru divadélka M.Kopeckého.