Co bylo

Další akce  najdete ve fotoalbu.
Divadlo - Nápad myšky Terezky aneb o zlé koze -to byl název veselé pohádky na pondělní dopoledne.
16.2.2015

Anežský klášter - Děti ze třídy žabiček a kočiček navštívily galerii, kde si prohlédly expozice Středověké umění v Čechách a střední Evropě. Barevný svět byl název pořadu a tak děti hledaly barvy na obrazech, povídaly si o barvách, studených, teplých, hrály hry.
12.2.2015

Karneval- dopoledne plné soutěží, her a přehlídka krásných masek. Maminky si zaslouží pochvalu.
10.2.2015

Návštěva Planetária - Pohádkový příběh o dvou královstvích, kde je zakázáno dívat se na oblohu a vůbec se tam dějí divné věci. Jsou Večernice a Jitřenka dvě sestry nebo jedna a táž planeta Venuše? To už děti jistě vědí z dnešní pohádky.

Zimní školka v přírodě - I když je letos zima mírná, sněhu si děti užily na zimní školce v přírodě v Krkonoších s výukou lyžování.
17.1. - 24.1. 2015

Vánoční posezení s rodiči - bylo ve znamení klidu a pohody. O atmosféru se postaraly děti s krátkým vystoupením, ale také maminky a babičky, které přinesly vánoční cukroví. Školkou voněla káva, kterou připravily paní kuchařky.
9.12. 2014

Svíčkárna v Šestajovicích - Děti si  s dopomocí vyráběly svíčky, vykrajovaly mýdla a plnily pro maminky sáčky s vonnou koupelovou solí. Akce se vydařila a dětem líbila. 
9.12. 2014

Mikuláš ve školce nemohl chybět ani u nás. Trocha strachu, ale i rozzářené oči jsme mohli vidět v dětských tvářích. Nesměla chybět kniha hříchů, ale i pochval a na nakonec dárek, který si děti převzaly od čerta nebo anděla.
4.12. 2014

Malujeme čerty na zeď, byl název odpoledního setkání  rodičů, prarodičů i sourozenců,kteří si přišli nakreslit čerta, anděla nebo Mikuláše. Odpoledne se vydařilo,krásné obrázky zdobí naši školku.
3.12. 2014

Výstava betlémů na Karlštejně - Dopoledního výletu na výstavu betlémů se zúčastnily všechny děti našímateřské školy. Absolvovaly krátkou procházku pod hrad,kde si na výstavě mohly prohlédnout betlémy z různých materiálů a velikostí.
25.11. 2014

.Dobroty, jak od babičky - Vařečky, zástěrky, tvaroh, povidla a listové těsto, to všechno byly suroviny, které potřebovaly .  Takový koláč, který dovede upéct babička není jistě žádná legrace. Dnes si to děti mohly vyzkoušet. Vyvalovaly těsto, dávaly tvaroh a povidla, tvořily šátečky a koláčky. Potom už jenom rychle do trouby, aby se mohlo po obědě ochutnávat. Vonělo to po celé školce a ta práce stála za to.
19.11.2014

Zdravá pětka - je program určený pro mateřské školy plný chytlavých písniček o zdravé výživě. Pásmo je doplněno interaktivními praktickými úkoly, aby si i ti nejmenší otestovali a obohatili své znalosti, jak správně jíst. Děti se dozvěděly  proč jíst ovoce a zeleninu, co dělat u prostřeného stolu nebo proč je sport náš dobrý „přítel“
18.11.2014

Předškoláci navštívili ZŠ Nedvědovo náměstí - Vyzkoušet si školu jen tak nanečisto si mohli naši předškoláci v 1. třídě. Stali se součástí výuky, viděli zde své bývalé kamarády ze školky.
11.11.2014

Návštěva Divadla U Hasičů - pohádka Ondřeje Sekory Ferda Mravenec byla plná písniček a pobavila děti všech věkových kategorií.4.11. 2014

Podzimní světélkování - Dopoledne děti dlabaly dýně a v povečer již svítily na zahradě mateřské školy. Děti ve strašidelných maskách za doprovodu rodičů se vypravily na krátkou procházku do okolí školky a na cestu si svítily lampióny. Na zahradě je čekaly bombóny a na úplný závěr byl pro všechny připravený ohňostroj. Potěšila nás návštěva školáků a jejich rodičů.
30.10.2014

Návštěva výstavy Tři bratři na Barrandově - Už během natáčení Tří bratrů se Barrandov Studio společně s režisérem Janem Svěrákem dohodli vytvořit ke snímku výstavu a poodhalit divákům zákulisí jeho vzniku. Děti mohly na výstavě vidět to, co by za normálních okolností zůstalo ležet ve skladech nebo se rozpůjčovalo na další projekty. Jen na kostýmech strávili barrandovští krejčí 900 hodin práce. K vidění zde byly originální kostýmy Simony Rybákové, které vznikaly v barrandovských dílnách, filmové dekorace i rekvizity. Na výstavě jsme mohli také vidět i velkoformátové fotografie z filmu a v doprovodné paneláži se dočíst o tom, jak snímek vznikal.
29.10.2014

Bramborový den - Dopoledne si děti vyráběly z brambor strašidýlka,malé děti se pustily do výroby ježků. Ve školce se konal bramborový den. Krásné výtvory dětí vyzdobily prostory mateřské školy. Ke správnému bramborovému dni přispěly i paní kuchařky.Školkou voněly bramboráky. Byly výborné, děkujeme.

Návštěva Central parku - Hasičská a policejní auta, třídění odpadu, lesní zvířata,skákadla a  trampolíny, to vše si mohly děti prohlédnout a vyzkoušet v Central parku na akci pořádané MČ Praha 4.

Divadlo Minaret, pohádka Myšáci jsou rošťáci -  Veselá pohádka ze života drobných hlodavců byla zasazena do současnosti. Tři myšáci si najdou ideální hnízdečko na zimu, které jim nabízí blahobytné útočiště. Vše se ovšem mění, když zjistí, že tu zároveň s nimi žije i starý kocour. Činoherní pohádka o síle malých myšáků a bezmoci nadutých kocourů je doplněna známými lidovými písněmi a říkadly o kočkách a myších v originálním provedení Petra Maláska.  Děti si po představení pohrály na hřišti. Vzhledem k tomu, že se divadlo nachází v centru Prahy, děti se mohly podívat na známé  budovy, např. Národní divadlo, Pražský hrad,Tančící dům nebo Karlův most. Svítilo nám sluníčko a dopoledne se vydařilo.6.10.2014

Děti ze třídy žabiček na horolezecké stěně - Děti si na stěně mohly vyzkoušet svoji zručnost a také odvahu.
2.10.2014

Nechci kazy - byl  edukační program, jehož cílem bylo zlepšit informovanost dětí o dentální hygieně a naučit děti již od nejútlejšího věku, jak správně pečovat o své zoubky. Děti si prakticky vyzkoušely, jak si správně čistit zoubky. Tato akce proběhla za podpory MČ Praha 4.
25.9. 2014

Do lesa za stromy - je název ekologického programu pro mateřské školy. Dnešní dopoledne se děti společně s vílou a lesními skřítky  vypravili do lesa, aby objevovali tajemství ukrytá pod závojem lesa. Děti si zopakovali, jak se správně chovat k přírodě. Prošly celým životem jednoho stromu – od malého semínka v průběhu programu vyrostly až po dospělý strom. Společně objevovaly, jak roste les a před kým ho musí lesníci chránit. Zjistily,  kde se bere dřevo na hračky či nábytek, poznávaly stromy, život v korunách stromů.
16.9. 2014

 Kouzlení s Grinem - Začátek školního roku byl plný smíchu a veselých tváří. Dnešní den školku navštívil kouzelník Grino, který  předvedl své umění. Děti si vystoupení opravdu užily. Fotky najdete na rajčeti (Fotogalerie - fotoalbum)
11.9. 2014.